נאות השרון עד עומרים: 4 מכרזים חדשים ומעניינים

נאות אריאל שרון עד עומרים: 4 מכרזים חדשים ומעניינים


פורסם ב

כמו בכל התקופה האחרונה, עיקר פעילות הנדל"ן בישראל מתבצעת סביב מכרזי מחיר למשתכן. במיוחד עבורכם, הנה 4 מכרזים מעניינים שהתפרסמו לא מכבר והתייחסות של מנכ"ל גמלא הראל, טל תפוחי, למכרזים אלה. רוצה להתייעץ לפני הגשה למכרז? אנחנו כאן, בשבילך!

שכונת "נאות שדה" ברעננה

  • 136 יח"ד (14 מתוכן לשוק חופשי) בבנייה רוויה עם חזית מסחרי.
  • מחיר קרקע+פיתוח – כ-638 אש"ח/ליח"ד
  • מחיר מקסימום – 13,390 ₪/מ"ר

טל תפוחי: "מדובר בשכונה חדשה, הממוקמת בחלק הצפון מזרחי של העיר, בסמוך ממזרח לשכונת "נווה זמר" וממערב לקאנטרי קלאב העירוני ולקניון רננים. במכרז קודם שנערך בשכונה זו זכתה חברת אלקטרה במחיר של 12,221 ₪/מ"ר. יש לציין כי במכרז הקודם לא נכללו יח"ד לשוק החופשי אך ניתנה אפשרות ליזם לבקש הקלה (כפוף לתשלום היטל השבחה)  לתוספת יח"ד שתימכרנה לשוק החופשי. נכון למועד זה עבודות הפיתוח במתחם בעיצומן, כך שהמגרשים זמינים למסירה ליזם".

שכונת "נאות אריאל שרון" בקריית אונו

  • 433 יח"ד בשני מתחמים

טל תפוחי: "טרם פורסמה חוברת המכרז של הפרויקט אך למרות זאת, כבר כעת הפרויקט מעורר עניין רב בקרב יזמים עקב מיקומו האטרקטיבי. מדובר בשכונה חדשה, הממוקמת בסמוך לצומת בר אילן, בלב אזור הביקוש של גוש דן. בסמוך לפרויקט "אומאמי" של חב' קרסו נדל"ן המקימה 6 בנינים בני 31 קומות".

צומת סביון, קריית אונו

  • 729 יח"ד בארבעה מתחמים לבנייה רוויה
  • מחיר קרקע+פיתוח כ-612 אש"ח/יח"ד
  • מחיר מקסימום- 14,000 ₪/יח"ד

טל תפוחי: "מכרז במיקום אטרקטיבי, בחלק השייך מוניציפלית לקרית אונו. המתחם ממוקם בסמוך למחנה הצבאי תל השומר, מצפון לצומת סביון. בסמוך למתחם, בחלק המוניציפלי השייך לאור יהודה, זכו לאחרונה במכרזי מחיר למשתכן החברות גינדי גרדנס וחברת אשל הירדן”. מדובר בשכונת מגורים חדשה, המתוכננת להיבנות מצפון לכביש 461, מדרום לבסיס תל השומר, ממערב לצומת סביון בגבול המוניציפלי בין קריית אונו ואור יהודה.

"השכונה נהנית מרמת נגישות גבוהה. כביש 461 הידוע כ"דרך לוד", משתרע מדרך איילון במערב, חוצה את כביש 4 בצומת מסובים, ממשיך בצומת סביון וביהוד ומסתיים בכביש 40 ממזרח".

שכונת "עומרים" (הטריז) בפרדס חנה

  • 160 יח"ד (32 מתוכן לשוק חופשי) בבנייה רוויה
  • מחיר קרקע+פיתוח- כ-214 אש"ח/ליח"ד
  • מחיר מקסימום- 7,800 ₪/מ"ר

טל תפוחי: "מדובר במכרז חוזר למתחם 4, אשר שווק בחודש פברואר 2018, אך לא זכה לקבל כל הצעה. המכרז שווק כ-221 אש”ח/ליח”ד. כעת מנסה רמ”י לשווק את המתחם פעם נוספת במחיר נמוך יותר בכ-7,000 ₪ ליח”ד, קרי – בהנחה של כ-3% במחיר הקרקע. יחד עם זאת יש לזכור כי על פי החלטת האוצר, בוטלה הצמדת מחיר הזכייה ממועד הזכייה ועד למועד מכירת הדירה. ביטול הצמדה זה נאמד בכ-2%-3% לשנה, דהיינו במקרה של שנתיים ממועד הזכייה ועד למועד מכירת הדירה, מדובר בהפחתה של כ-5% במחיר הדירה, כתוצאה מאי ההצמדה”.

"המסקנה היא כי למרות המיקום האטרקטיבי, ספק אם ההפחתה שבוצעה במחיר הקרקע, הופכת כעת את מחיר המקסימום לריאלי".