"רק בזכות המהירות של גמלא הראל הוצאנו את הפרויקט אל הפועל" - גמלא הראל

"רק בזכות המהירות של גמלא הראל הוצאנו את הפרויקט אל הפועל"


פורסם ב

יובל מורה, סמנכ"ל הכספים של חברת "טרקלין יזום ובניה בע"מ": הגענו לגמלא הראל בדקה ה-90 וסגרנו את כל המסמכים המשפטיים תוך יומיים * יש להם גמישות מחשבתית והבנה מקצועית בתחום, שהופכת אותם לשותפים טובים. סיפור הצלחה

לעתים רבות סוד ההצלחה בייזום פרויקטים בתחום הנדל"ן טמון ביכולת מהירה של גיוס אמצעי מימון. אחד העקרונות המרכזיים באופן הפעולה של גמלא הראל הוא גמישות ויעילות מרבית בכל הקשור למימון הניתן ללקוחותינו.

המחשה טובה לחשיבותו של מימד זה בפעילותנו, אפשר למצוא בסיפור ההתקשרות שלנו עם חב' "טרקלין יזום ובניה בע"מ", הפועלת בתחום הייזום למגורים מאז שנת 2004.

גמלא הראל מציגה: הון עצמי נדרש מ-5% בלבד! קליק לפרטים

"טרקלין יזום ובניה בע"מ" הקימה ומקימה בשנים האחרונות מאות יחידות דיור. "סיימנו עסקאות משותפות עם גמלא הראל בעבר בשלושה פרויקטים מוצלחים. כעת לאור הירידה במחירי ההון נוצרה כדאיות מחודשת בשיתוף הפעולה איתם", מספר יובל מורה, סמנכ"ל הכספים של הקבוצה.

לאחרונה עמדה קבוצת טרקלין ייזום ובנייה בפני עסקה של רכישת זכויות מגורם שזכה במכרז של משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל. "פנינו אליהם בדקה ה-90, סמוך לתום הזמן הקבוע לבצוע תשלומי המכרז, לשם העמדת מימון בפרויקט שרצינו ליזום", משחזר מורה, "זו הייתה עסקה הכרוכה בקונסטלציה משפטית מורכבת למדי. במקרה כזה, אם איחרת בעשר שניות בהשגת המימון והחמצת את העסקה – אין משחקים".

כאן, הוא מציין, באה לידי ביטוי "מהירות התגובה" של גמלא הראל. "הצגנו בפניהם את הפרויקט, הם השלימו בדיקתו על ידם תוך יום, ובתוך יומיים, סיימנו לחתום על כל המסמכים המשפטיים, שזה זמן שיא. בזכות זה הצלחנו להוציא את העסקה אל הפועל".

לדברי מורה, ההיכרות הטובה ורבת השנים עם "גמלא הראל" ויחסי האמון השוררים בין הצדדים, היו מפתח חשוב בהצלחת העסקה. "כל אחד מהצדדים סומך על הצד השני וזה חשוב מאוד. יש להם מערכת משומנת ומשופשפת, המסוגלת לבדוק ולהוציא אל הפועל עסקאות, תוך זמן קצר ביותר. ברגע שמערכת עובדת מאוד קל לעשות איתם עסקים. מעבר לכך הם יכולים לממן כל עסקה באופן מיידי בגלל הגב הכלכלי הרחב העומד מאחורי החברה".

מורה מציין עוד כי אלמלא "גמישות מחשבתית" של הנהלת גמלא הראל היה קושי להוציא את העסקה אל הפועל. "גמלא הראל  שותפה בליווי פרויקטים רבים בכל הארץ, מכאן שבידי החברה ידע ואינפורמציה רבה, המאפשרים להם לנתח ולבחון עסקאות בתוך זמן קצר. במקרה הזה מדובר היה בפרויקט מעבר לקו הירוק. רק מי שמבין בנדל"ן ולא מפחד מהצל של עצמו, היה מוכן לקבל הערכת מחירי מכירה של 2 מיליון שקלים ליחידת דיור מעבר לקו הירוק", הוא מסביר.

לדבריו "היכולת לא להיבהל" היא בסיס חשוב בהצלחת כל פרויקט נדל"ן – ולתפישה זו מצא שותפים נאמנים בגמלא הראל.  

קראו גם:  האם היזמים בדרך למעלות? טור מיוחד של מנכ"ל גמלא הראל ב"גלובס"